„Natura nie znosi próżni”

2019-11-19P. Wysocka

18 listopada 2019 r. klasy 5 „a” i 5 „e” już po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach z zakresu edukacji przyrodniczej w ramach projektu „Akademia kreatywnego rozwoju” dofinansowanego z Funduszy Europejskich, realizowanego przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.
Tego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie poczuli się prawdziwymi studentami, ponieważ wzięli udział w pokazie pt.: „Natura nie znosi próżni”, który odbył się w auli Instytutu Fizyki. Podczas pokazu dzieci dowiedziały się, dlaczego balon lata, jak wystrzelić rakietę w kosmos, próbowały także próżniowo zapakować …Tosię – uczennicę klasy 5 „a”!
Następnie, podzieleni na grupy uczniowie, uczestniczyli w zajęciach rachunkowo – obliczeniowych, w laboratoriach komputerowych, a także w warsztatach doświadczalnych zatytułowanych „Detektywi”. Zabawa była przednia, nauki, co niemiara, dlatego zmęczeni młodzi studenci w przerwie posilili się pysznym obiadem.
Na koniec tego pracowitego dnia, uczniowie wysłuchali wykładu o wszechświecie, a także zwiedzili Muzeum Instytutu Fizyki UMCS.
 

opracowanie: p. Eliza Drabik

 


Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie