Układ okresowy pierwiastków chemicznych widziany okiem klas ósmych

2019-11-27P. Wysocka

Na zakończenie obchodów Międzynarodowego Roku Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych uczniowie klas ósmych naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Układ okresowy pierwiastków chemicznych widziany Twoim okiem". Układ Okresowy jest jednym z największych osiągnięć naukowych, łączącym w sobie nie tylko istotę nauk chemicznych, lecz również fizycznych i biologicznych. To niezwykłe narzędzie pozwala naukowcom przewidywać właściwości materii na Ziemi i w pozostałej części wszechświata. Konkursowym zadaniem uczniów było przygotowanie
własnej, jak najbardziej oryginalnej wersji tego 150-letniego wynalazku Mendelejewa. Technika wykonania pracy była dowolna, a jedyne co ograniczało uczniów to ich własna wyobraźnia.
Uczniowie klas ósmych przygotowali wiele ciekawych układów okresowych, które są swego rodzaju katalogiem i przewodnikiem po wszystkich znanych atomach we wszechświecie. Prace wykonane w ramach konkursu są wyeksponowane na tablicach przy pokoju nauczycielskim oraz na holu na I piętrze w segmencie B. Serdecznie zapraszamy do ich oglądania.

Konkurs i wystawę prac zorganizowały nauczycielki chemii:
p. Dorota Żak oraz p. Agnieszka Mełgieś.
Opracowanie: p. A. Mełgieś


Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob
Nie