2020-2021K 20-21S 20-21

SP51 laureatem konkursu CodeWeek 2020

Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II została laureatem konkursu “1000 pierwszych inicjatyw online” w ramach #CodeWeek2020!!! Zwycięzca otrzyma nagrodę – matę do nauki programowania offline wraz z zestawem zadań.

Pomimo ograniczeń związanych z rygorem sanitarnym, zmienionym funkcjonowaniem wielu szkół, placówek edukacyjnych czy instytucji, udało się pobić nowy rekord wydarzeń – podczas #CodeWeek2020 na terytorium Polski odbyło się aż 20 505 inicjatyw!

W naszej szkole zamiast tradycyjnych lekcji informatyki, czas ten przeznaczony został wyłącznie na zajęcia związane z kodowaniem i robotyką. Uczniowie programowali z wykorzystaniem Minecraft, języków programowania C++, Java Script, tworzyli gry w Scratch, kodowali z Photonami, brali udział w konkursach QR Code, Kahoot oraz Moje miasto Lublin w Minecraft.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoje działania wspierali #CodeWeek2020 w SP51.

Nauczyciele informatyki

Marcin Stec