2021-2022Św 21-22

Dzień Bałwana

Tradycja lepienia bałwana towarzyszy ludziom od bardzo dawna. Śnieżna rzeźba doczekała się nawet swojego święta. Światowy Dzień Bałwana obchodzony jest 18 stycznia. Data ta nie jest przypadkowa, bowiem składające się na nią cyfry do złudzenia przypominają śnieżną postać trzymającą miotłę.

Niestety bałwan jest gatunkiem ginącym, zmiany klimatu powodują coraz krótsze zimy i małe opady śniegu. Dlatego właśnie i my postanowiliśmy uczcić ten dzień w świetlicy.

Uczniowie klas drugich uczestniczyli w różnych konkurencjach z bałwanem w roli głównej. Był slalom ze śnieżną kulą, konkurencja „nakarm bałwana”, drużynowe ozdabianie bałwana oraz bitwa na śnieżki. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów w czasie zajęć plastycznych powstała piękna galeria wesołych bałwanków.

Wyśmienitej zabawy na śniegu i niesamowitych bałwanów życzą organizatorzy zajęć panie: Aneta Gontarz i Beata Sochal.

Opracowanie: Aneta Gontarz