Stypendia szkolne

Stypendia szkolne to pomoc materialna o charakterze socjalnym.

Procedury w roku szkolnym 2022/2023:

1. Stypendium szkolne może otrzymać uczeń, w rodzinie którego dochód na osobę nie przekracza kwoty 600 zł netto przy jednoczesnym wystąpieniu co najmniej 1 z poniżej wymienionych okoliczności:
– bezrobocia
– niepełnosprawności
– ciężkiej lub długotrwałej choroby
– wielodzietności
– braku umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych
alkoholizmu, narkomanii
– rodziny niepełnej
– zdarzenia losowego (rozumianego jako nagłe, niespodziewane , pojedyncze i niezależne od człowieka zdarzenie wywołane przyczynami zewnętrznymi, których nie można było przewidzieć.
2. Wnioski o przyznanie stypendium powinny być składane przez wnioskodawców w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 września br.
3. O stypendium szkolne mogą ubiegać również uczniowie z Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 24.02 2022 r. w związku z działaniami wojennymi i spełniają powyższe warunki.

Szczegółowe informacje i druki znajdują się pod adresem: https://stypendia.edu.lublin.eu

Marcin Stec