SP51 Lublin
2022-2023

Wizyta gości z USA i UNICEF

20 września naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście: przedstawiciel ambasady USA w Warszawie Renee Lariviere oraz pracownicy UNICEF Polska – Kristina Dulevich i Francesco Calcagno.
W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Centrum Współpracy Międzynarodowej UM Lublin z  Panem  Dyrektorem  Krzysztofem Stanowskim na czele oraz przedstawiciele Wydziału Oświaty
i Wychowania UM Lublin, których reprezentowała
Pani Iwona Nowakowska – zastępca Dyrektora WOiW. Celem wizyty było wysłuchanie opinii uczniów i pracowników szkoły na temat pracy szkoły po przyjęciu uczniów z Ukrainy.

Po powitaniu gości przez Dyrektora SP51 w Lublinie Pana Marka Krukowskiego, była okazja do prezentacji  naszej szkoły oraz obserwacji dwóch lekcji: języka angielskiego w kl. Ve prowadzonej przez p. Angelinę Sahakyan oraz języka polskiego w kl. IVa prowadzonej przez p. Jolantę Kosak- Zalewską. Nasi goście byli zachwyceni pomysłami nauczycielek i aktywnością uczniów.

Druga część spotkania dotyczyła rozmów z dyrekcją szkoły i przedstawicielami władz Koziego Grodu.

Do udziału w trzeciej części zaproszone zostały nasze ukraińskie asystentki i trzy nauczycielki. Rozmowa dotyczyła pomysłów na pracę w klasie wielokulturowej oraz wyzwań, które stoją przed nami w najbliższym czasie.

Warto dodać, że UNICEF udzielił naszej szkole finansowego wsparcia za zakup sprzętu sportowego, wyposażenia, doposażenia gabinetu pielęgniarki oraz biblioteki.

Urząd Miasta również zamieścił informację o tym wydarzeniu LINK

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

 Anna Wójcik

TABLICA ARTYKUŁÓW | Zgłoś poprawkę lub literówkę do artykułu | webmaster⚙sp51.lublin.eu

Skip to content