Jubileusz 25-lecia Szkoły - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie

Tag img 04.06.2024, 21:37

Jubileusz 25-lecia Szkoły

4 czerwca 2024 r. odbył się jubileusz 25-lecia Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie.

Pani Dyrektor wraz z władzami miasta na scenie odbiera dyplom uznania dla szkoły

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, następnie przemaszerowano do budynku szkoły.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły, gości powitała dyrektor Beata Brajerska podziękowała wszystkim osobom, których praca i poświęcenie przyczyniły się do powstania i rozwoju szkoły. Wygłoszono okolicznościowe przemówienia, głos zabrał mi.in. ksiądz prałat Jan Kiełbasa – inicjator budowy szkoły. Jej losy przypomniała również pani Ewa Dumkiewicz-Sprawka oraz długoletnia dyrektor SP51 – pani Marianna Olszańska. Dyrektor Beata Brajerska z rąk dr Mariusza Banacha odebrała Medal Prezydenta Miasta Lublin dla Szkoły Podstawowej nr 51 oraz Nagrodę Prezydenta Miasta Lublin. Wyróżnienia odebrało również 14 nauczycieli, którzy zostali uhonorowani Medalami Prezydenta Miasta Lublin.

Następnie odbyło się podsumowanie XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Pielgrzymi Szlak Jana Pawła II” oraz wręczenie nagród laureatom. Obchody jubileuszowe zamknęła część artystyczna przygotowana przez uczniów, nauczycieli i absolwentów Szkoły Podstawowej nr 51, nawiązująca swym przesłaniem do nauczania Jana Pawła II.