Spotkanie podsumowujące partnerów Erasmus+ - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie

Tag img 11.04.2024, 11:52

Spotkanie podsumowujące partnerów Erasmus+

W dniach 8 -11 kwietnia br. we francuskim mieście Châlons-en-Champagne uczestniczyłyśmy w spotkaniu partnerów z Polski, Austrii, Czech, Francji i Holandii, podsumowującym dwuletnią współpracę w ramach projektu Erasmus+ „Me-Health – Wsparcie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w dobie koronawirusa”.

Grupa nauczycieli na rynku pozuje do zdjęcia

Podczas podsumowującego spotkania omówione zostały rezultaty projektu oraz perspektywy wykorzystania wypracowanych narzędzi. Dzięki owocnej międzynarodowej współpracy powstał „Przewodnik dobrych praktyk” dla nauczycieli, specjalistów oraz rodziców. W przewodniku zamieszczone zostały informacje o narzędziach cyfrowych, które można wykorzystać udzielając wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dzieciom i młodzieży.

Przewodnik będzie dostępny w wersji cyfrowej we wszystkich językach partnerów projektu.

W ramach spotkania szkoleniowego w Châlons-en-Champagne uczestnicy mieli okazję zapoznać się z innymi projektami Erasmus+ zrealizowanymi przez szkoły i placówki, mającymi na celu walkę z sytuacjami kryzysowymi. Zostały omówione wyzwania przy realizacji projektów Erasmus +. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach projektowych, gdzie wspólnie przeanalizowali kluczowe elementy przyszłych projektów Erasmus + .

Projekt ME-Health jest realizowany od 1 lutego 2022 r. do 31 maja 2024 r. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Województwo Lubelskie. Realizatorami projektu w naszej szkole są Pani Dyrektor Beata Brajerska, Pani Wicedyrektor Urszula Furtak oraz Anna Wiącek, Beata Witkowska-Strug, Anna Wójcik i Angelina Sahakyan.