Rekrutacja

ZASADY PRZYJMOWANIA UCZNIÓW do Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie
Zapisy do klas I szkół podstawowych. Rok szkolny 2020/2021

Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą terminów zapisów do klas I szkół podstawowych, artykuł dostępny jest na stronie:
Terminy zapisów do klas I szkół podstawowych

Harmonogram rekrutacji do klas I SP na rok szkolny 2020/2021 określa:
Zarządzenie nr 134/1/2020 Prezydenta Miasta Lublin z dnia 27 stycznia 2020 r. w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, na rok szkolny 2020/2021 do klas I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Lublin
Treść zarządzenia

Zgłoszenia do klas I szkół podstawowych będą prowadzone w dniach od 1 do 8 kwietnia br. Wnioski zgłoszeniowe również będą dostępne na stronie Lubelskiego Portalu Oświatowego w zakładce: aplikacje dla rodziców/kandydatów, gdzie należy wybrać zakładkę: elektroniczna rekrutacja do szkół podstawowych. Widoczny będzie tam panel programu rekrutacyjnego. Proces wprowadzania wniosku należy rozpocząć klikając napis „zgłoś kandydaturę”. Następnie, postępując zgodnie ze wskazówkami podanymi w programie należy uzupełnić wniosek.
W związku z wprowadzonym stanem epidemii, ze względów bezpieczeństwa, rodzic powinien wypełnić wniosek w formie elektronicznej. Następnie, wypełniony wniosek rodzice drukują, podpisują i wraz z załącznikami dostarczają do jednostki pierwszego wyboru w ciągu 7 dni, począwszy od pierwszego dnia następującego po dniu wznowienia zajęć w szkołach podstawowych. W wyjątkowej sytuacji, gdy rodzic nie będzie miał możliwości złożenia wniosku zgłoszeniowego w formie elektronicznej (w szczególności dotyczy to rodziców zamieszkałych, a nie zameldowanych w Lublinie) należy skontaktować się telefonicznie lub e-mail ze szkołą podstawową, w obwodzie której dziecko zamieszkuje.
Rekrutacja na wolne miejsca dla kandydatów spoza obwodu danej szkoły prowadzona będzie od 21 do 28 kwietnia. Szczegóły znajdują się na stronie miasta.

ZASADY PRZYJMOWANIA UCZNIÓW DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 51
IM. JANA PAWŁA II W LUBLINIE NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Obowiązek szkolny:
W roku szkolnym 2020/2021 obowiązek rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej mają dzieci siedmioletnie (urodzone w 2013 roku). Naukę w klasie pierwszej mogą rozpocząć również dzieci sześcioletnie (urodzone w 2014 roku), które w bieżącym roku szkolnym odbywają roczne przygotowanie przedszkolne.

Ogólne warunki przyjmowania uczniów do szkoły

1. Szkoła przyjmuje uczniów zgodnie z zasadą powszechnej dostępności.
2. Uczniowie zameldowani w obwodzie Szkoły – w oparciu o dane z wykazu ewidencji oraz uczniowie zamieszkali w obwodzie szkoły przyjmowani są z urzędu.
3. Uczniowie spoza obwodu przyjmowani są w miarę możliwości, jeśli Szkoła dysponuje wolnymi miejscami, na pisemny wniosek rodziców (prawnych opiekunów) skierowany do Dyrektora Szkoły.
4. Do klasy integracyjnej przyjmowane są na wniosek rodziców/prawnych opiekunów/ dzieci niepełnosprawne posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze szczególnym wskazaniem niepełnosprawności ruchowej

Odroczenie obowiązku szkolnego
Dyrektor szkoły, w obwodzie której dziecko mieszka, na wniosek rodziców, odracza rozpoczęcie spełniania przez dziecko obowiązku szkolnego o jeden rok szkolny. Wniosek składa się w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat, nie później niż do 31 sierpnia. Odroczenie dotyczy roku szkolnego, w którym dziecko ma rozpocząć spełnianie obowiązku szkolnego. Do wniosku dołącza się opinię, z której wynika potrzeba odroczenia spełniania przez dziecko obowiązku szkolnego w danym roku szkolnym, wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną albo niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną (założoną zgodnie z art. 168 ustawy Prawo oświatowe) oraz zatrudniającą pracowników posiadających kwalifikacje określone dla pracowników publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Do obwodu Szkoły należą następujące ulice:
Agatowa, Ametystowa, Brylantowa, Bursztynowa, Filaretów od skrzyżowania z Jana Pawła II do końca, Jana Pawła II str. parzysta od Ronda NSZ do Granitowej, Na Przełęczy, Na Stoku, Nadbystrzycka nr 162 i str. nieparzysta od 171 do 195w, Nefrytowa, Opalowa, Perłowa, Rubinowa, Szafirowa, Szczytowa, Szmaragdowa, Topazowa, Turkusowa, Turniowa, Wąwozowa, Węglinek od Granitowej do Szafirowej, Wyżynna

W roku szkolnym 2020/2021 zapisy do klasy pierwszej będą prowadzone z wykorzystaniem systemu informatycznego. Szczegółowe informacje dotyczące terminów i sposobu zapisu dziecka podane są w odpowiednich zakładkach.
Informacje udzielane są również pod numerem telefonu (81) 527 88 80.

Do świetlicy przyjmowani są uczniowie klas I-VIII, których rodzice pracują zawodowo. Przyjęcia do świetlicy dokonujemy na podstawie złożonej przez rodziców (opiekunów) “Karty zgłoszenia”, którą można pobrać ze strony, a także otrzymać od nauczycieli-wychowawców świetlic. Zapisy na dany rok szkolny przyjmowane są do końca marca.
W przypadku zapisu dziecka do klasy pierwszej prosimy o dołączenie zaświadczenia o odbyciu rocznego przygotowania przedszkolnego oraz bilansu 6-latka.

ARCHIWUM 2019-2020 | strona 4

ARCHIWUM 2018-2019 | strona 5