ZASADY PRZYJMOWANIA UCZNIÓW DO KLASY PIERWSZEJ
na rok szkolny 2020/2021 zamieszkałych w obwodzie Szkoły Podstawowej nr 51

Dzieci te zgodnie z Ustawą o Systemie Oświaty przyjmowane są w pierwszej kolejności.
Termin składania wniosków: od 1 kwietnia 2020 r. do 8 kwietnia 2020 r.
Co należy zrobić aby zapisać dziecko zamieszkałe w obwodzie szkoły do klasy pierwszej?

1. Wejść do systemu rekrutacji elektronicznej witryna kandydata i postępując zgodnie z instrukcją – wpisać dane dziecka do systemu.

W związku z wprowadzonym stanem epidemii, ze względów bezpieczeństwa, rodzic powinien wypełnić wniosek w formie elektronicznej.
W wyjątkowej sytuacji, gdy rodzic nie będzie miał możliwości złożenia wniosku zgłoszeniowego w formie elektronicznej (w szczególności dotyczy to rodziców zamieszkałych, a nie zameldowanych w Lublinie) należy skontaktować się telefonicznie lub e-mail ze szkołą podstawową, w obwodzie której dziecko zamieszkuje.

2. Następnie, wypełniony elektronicznie wniosek rodzice drukują, podpisują i wraz z załącznikami dostarczają do jednostki pierwszego wyboru w ciągu 7 dni, począwszy od pierwszego dnia następującego po dniu wznowienia zajęć w szkołach podstawowych.
3. Przy składaniu wniosku należy przedstawić do wglądu dowód osobisty (lub inny dokument potwierdzający tożsamość) oraz akt urodzenia dziecka.
4. Wypełnić kartę informacyjną (do pobrania poniżej z załączników lub w sekretariacie) .

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły, po dopełnieniu w/w formalności, „z urzędu” stają się uczniami Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie.
Publikacja listy dzieci, którzy zgłosili się do szkoły obwodowej, będzie miała miejsce
20 kwietnia 2020 r. o godz. 12:00.

WAŻNE!
Rodzice, którzy z różnych przyczyn nie są zainteresowani zapisaniem swojego dziecka do szkoły obwodowej (wybór szkoły artystycznej, prywatnej, innej niż obwodowa, odroczenia obowiązku szkolnego, pobyt dziecka za granicą, zmiana miejsca zamieszkania) proszeni są o zgłaszanie tego faktu w sekretariacie szkoły telefonicznie lub za pomocą e-mail.

Będziemy wdzięczni za te informacje, gdyż znacznie usprawni to pracę nad kontrolą spełnienia obowiązku szkolnego dzieci zameldowanych w obwodzie naszej szkoły.

REKRUTACJA UCZNIÓW DO KLASY PIERWSZEJ
na rok szkolny 2020/2021 spoza obwodu Szkoły Podstawowej nr 51

Postępowanie rekrutacyjne będzie prowadzone jeśli po zapisach kandydatów zamieszkałych w obwodzie szkoła będzie dysponowała jeszcze wolnymi miejscami.

Trwa od 21 kwietnia 2020 r,. godz. 8:00 do 28 kwietnia 2020 r., godz. 14:00.

Co należy zrobić aby zapisać dziecko zamieszkałe poza obwodem szkoły do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie?

1. Wejść do systemu rekrutacji elektronicznej – witryna kandydata i postępując zgodnie z instrukcją – wpisać dane dziecka do systemu, wybierając jako szkołę pierwszego wyboru – Szkołę Podstawową nr 51 w Lublinie.
2. Wydrukować wniosek rekrutacyjny i złożyć go w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 51 w terminie od 21 kwietnia 2020 r,. godz. 8:00 do 28 kwietnia 2020 r., godz. 14:00.

Jeżeli rodzic nie będzie mógł skorzystać z rekrutacji elektronicznej:

1. W sekretariacie szkoły pobiera wniosek zgłoszeniowy, wypełnia i składa (legitymując się wymaganymi dokumentami).
lub
2. Pobiera wniosek ze strony internetowej szkoły i wypełniony składa w sekretariacie szkoły (legitymując się wymaganymi dokumentami).

30 kwietnia 2020 roku o godz. 12.00 – nastąpi podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia do SP 51.

UWAGA!
Po ogłoszeniu listy kandydatów zakwalifikowanych należy potwierdzić chęć podjęcia nauki dziecka w klasie I w dniach 4 maja 2020 r. godz. 08.00 do 7 maja 2020 r., godz. 14:00 poprzez złożenie w sekretariacie SP 51 wygenerowanego z systemu rekrutacji, pobranego ze strony www szkoły lub z sekretariatu szkoły „Potwierdzenia woli zapisania kandydata do szkoły”.

11 maja 2020 roku o godz. 13.00 – nastąpi podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do Szkoły Podstawowej nr 51.

DOKUMENTY DO POBRANIA

Wymagane dokumenty można pobrać i wydrukować bezpośrednio ze strony internetowej (zamieszczone poniżej w załącznikach) lub w sekretariacie szkoły.

Dokumenty do naboru do klasy pierwszej:

Dla dzieci z obwodu szkoły:
* WNIOSEK ZGŁOSZENIA DO SZKOŁY OBWODOWEJ (dla dzieci z obwodu Szkoły)
* Karta zapisu dziecka do klasy I z obwodu szkoły

Dla dzieci spoza obwodu szkoły:
* WNIOSEK REKRUTACYJNY (dla dzieci spoza obwodu Szkoły)
* Karta zapisu dziecka do klasy I spoza obwodu szkoły
* POTWIERDZENIE WOLI ZAPISANIA KANDYDATA

Uczniowie przyjęci do szkoły składają następujące dokumenty:
* BILANS 6-LATKA
* Zaświadczenie o odbytym rocznym przygotowaniu przedszkolnym lub opinia PPP o gotowości podjęcia nauki w klasie I
* KARTA ZAPISU DO ŚWIETLICY (wg potrzeby)