Podsumowanie akcji „Góra Grosza 2018”

Nasza szkoła już po raz czternasty uczestniczyła w akcji „Góra Grosza” (XIX edycja).

Celem tej akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego. W dniach od 23 listopada do 21 grudnia 2018 r. zbieraliśmy pieniądze na ten cel.

W akcji wzięło udział 36 klas I – VIII oraz 2 świetlice kl. I – III. Członkowie Komitetu Organizacyjnego akcji „Góra Grosza 2018” dokonali podsumowania akcji. Łącznie w ramach akcji zebraliśmy 1 559,99 zł (ok. 90 kg monet).

Najwięcej funduszy zebrały następujące klasy:
1) klasa II F (wychowawca p. Bożena Bejnarowicz) – 169,36 zł
2) klasa VIII B (wychowawca p. Bożena Osmulska) – 117,13 zł,
3) klasa V H (wychowawca p. Marcin Stec) – 100,07 zł,
Razem udało nam się usypać ogromną „Górę grosza”. Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy.

Koordynatorzy akcji w szkole:
Dorota Śnitko
Blanka Wrótna