2022-2023B 22-23

Czytanie dla pokoju

Wspólne czytanie zbliża i sprawia, że słowa, które słyszymy docierają do nas mocniej. Przekonali się o uczniowie klas 5g i 7d, którzy przybyli do biblioteki pod opieką nauczycielki języka polskiego p. Anny Bochniak oraz pań Iriny Pasichnik-Kasprovich i Lilii Andrushko .

Trwa Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych pod hasłem „Czytanie dla pokoju”, dlatego z inicjatywy nauczycielki bibliotekarki p. Sylwii Wirackiej czytaliśmy książkę Marka Michalaka „Wolność, pokój, przyjaźń… O tym, co w życiu ważne”.

Jest to wydawnictwo dwujęzyczne polsko-ukraińskie i tak było czytane, ponieważ w zaproszonych klasach uczy się wielu uczniów z Ukrainy.
Dzięki temu zarówno uczniowie polscy jak i ukraińscy mogli w pełni zrozumieć przesłanie tych pięknych opowiadań.
Czytanie poprzedziła dyskusja i stworzenie drzewa wolności, pokoju i przyjaźni. Spotkanie przebiegało w nastrojowej, pełnej refleksji atmosferze.
Dziękujemy za uczestnictwo wszystkim uczniom oraz nauczycielom.