Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

W dniach 12-13 października przedstawiciele uczniów i nauczycieli z naszej szkoły udali się na coroczną Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy.

W drodze do celu zatrzymaliśmy się w Olsztynie, miasteczku leżącym na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.Padający deszcz uniemożliwił nam wspięcie się na wzgórze z ruinami dawnego zamku, ale udało się nam w podziemnym lochu obejrzeć rekonstrukcję bitwy o olsztyński zamek oraz wysłuchać legend związanych z tym zamkiem opowiedzianych przez miejscowego artystę rzeźbiarza pana Jana Wiewióra. Pan Jan w zabytkowej drewniano-murowanej chałupie stworzył także jedną z nielicznych w Polsce i Europie ruchomą szopkę z 800 figurami, w tym 300 ruchomymi, którą udało się nam zobaczyć. Wśród wyrzeźbionych postaci nie zabrakło też patrona naszej Szkoły – św. Jana Pawła II.

Natomiast po dotarciu na Jasną Górę udaliśmy się do Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej oraz obejrzeliśmy eksponaty zgromadzone w Skarbcu Sanktuarium. Dzień zakończylismy Apelem Jasnogórskim.
Następnego dnia wraz z ks. Robertem Śliżem rozważaliśmy Drogę Krzyżową na Wałach, a potem udaliśmy się na wspólną Eucharystię przedstawicieli szkół im. Jana Pawła II z całej Polski.

Pielgrzymka to był nie tylko czas modlitwy. Wspólne rozmowy i śpiewy przy akompaniamencie gitary ks. Roberta rozgrzewały atmosferę mimo chłodu za oknem. Zobaczcie sami, czy ktos z nas na zdjęciach wygląda na znudzonego? Jeśli komuś żal, że nie zdecydował się na tę pielgrzymkę, nic straconego, w przyszłym roku 4-5 października wybieramy się tam znowu.

Zapraszamy!

Patrycja Wysocka