2019-2020Św 19-20

Światowy Dzień Kota

Koty, Koteczki i Kiciusie – to również nasi przyjaciele i to właśnie dla nich został zorganizowany ten dzień. 17 lutego w świetlicy 11a przyłączyliśmy się do obchodów tego kociego święta. Uczniowie opowiadali ciekawostki z życia ich milusińskich, poznawali różne rasy kotów i ich zwyczaje oraz rozmawialiśmy o roli człowieka w pomocy kotom bezdomnym. Uczestnicy zajęć na chwilkę zamienili się w koty i brali udział w różnych konkurencjach ruchowych. Odbył się konkurs dla głodnych kotów na najszybciej wypite mleko, przyciąganie myszki czy toczenie kłębka nosem. Odbyła się też zabawa w drużynowe “kocie kalambury”, “zgadnij kto miauczy” i rozpoznawanie kotów z filmów i bajek. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali piękne prace plastyczne oraz quizy, oczywiście z kotem w roli głównej. Zajęcia przeprowadziły panie Aneta Gontarz i Agnieszka Gawłowska.

W świetlicy 112A z okazji tego dnia uczniowie rozwiązywali kocią krzyżówkę, poznali ciekawostki dotyczące życia i zwyczajów kotów oraz mieli okazję opowiedzieć o swoich domowych kociakach. Na zakończenie dzieci przygotowały galerię tych sympatycznych zwierzątek. Zajęcia poprowadziła pani Małgorzata Paprota.