Tydzień Języka Ojczystego

Język polski jest naszym dobrem. Łączy Polaków, umacnia tożsamość narodową, stanowi o odrębności wspólnoty. Dlatego warto o niego dbać i go chronić.

W dniach 17-21 lutego 2020 r. w naszej szkole będzie obchodzony Tydzień Języka Ojczystego. Tym samym włączymy się w ustanowioną przez UNESCO międzynarodową kampanię mającą na celu ochronę różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Zapraszamy do udziału w akcji. Dla uczestników przygotowano liczne konkursy językowe: „Gramatyka- wyśpiewaj to!” (dla klas IV-VI), „Z poprawną polszczyzną na co dzień” (dla klas VI), konkurs pięknego czytania „Pana Tadeusza” (dla klas VII), „Ojczyzna-Polszczyzna” (dla klas VIII) oraz dyktando o pióro Dyrektora Szkoły (dla nauczycieli i uczniów klas VIII).

Opracowanie: p. K. Pyda

Patrycja Wysocka