2022-2023kl. 1-2-3kl. integracyjne

Warsztaty w pizzerii

Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie z klasy 2A wraz z wychowawcami M.Leśniak i M.Gadzałą brali udział w warsztatach  kulinarnych w pizzerii Ortigia. Na początku dzieci zostały oprowadzone po pizzerii  i poznały pracę kucharza „od kuchni”. Potem  przygotowały samodzielnie lemoniadę owocową, a w dalszej kolejności  wykonały  kolorowymi kredkami własny projekt pizzy. Następnie pan kucharz stworzył zaprojektowane placki i  wypiekł je w gorącym piecu. Później odbyła się wspólna uczta, a na jej zakończenie  degustacja samodzielnie przygotowanego przez dzieci  słodkiego  deseru  tiramisu,  rodem z Włoch.  Zajęcia otworzyły uczniów na nowe smaki i składniki, zachęciły do kulinarnej aktywności, jak również pozwoliły dobrze spędzić czas w gronie rówieśników.

Opracowanie: Małgorzata Leśniak

Agnieszka Dębiak