.2023-2024.Aktualne

Dni Kultury za nami…

W dniach 24 i 25 kwietnia 2024 r. odbyły się w naszej szkole Dni Kultury Krajów Hiszpańsko- i Niemieckojęzycznych. Uczniowie aktywnie włączyli się w różne działania prowadzone w ramach tego projektu, którego celem było motywowanie do nauki drugiego języka obcego.

Uczniowie mieli okazję wziąć udział w malowaniu flag na twarzach, skorzystać z przygotowanej fotobudki, zrobić sobie wyjątkowe zdjęcia oraz sprawdzić się w konkursie wiedzy o krajach niemieckich i hiszpańskich.

Na szkolnych korytarzach rozmieszczono plakaty przygotowane przez uczniów klas 7 i 8 w ramach projektów klasowych: „Szkoła moich marzeń” oraz „Mój dzień powszedni”. Odbyła się również wystawa prac związanych z konkursem plastyczno-językowym: „Hiszpania moimi oczami” oraz „Niemcy, Austria, Szwajcaria widziane oczami ucznia”. Na szczególną uwagę zasługuje kreatywność uczniów i duża różnorodność technik, za pomocą których wykonane zostały prace.

Dni Kultury były okazją do innego spojrzenia na drugi język obcy. Podczas lekcji młodzież poznała historię najsłynniejszego zamku bawarskiego Neuschwanstein, dowiedziała się, jak to się stało, że polska królewna, w której żyłach płynęła krew znamienitych dynastii, została bawarską księżniczką, podziwiała piękno przyrody na hiszpańskim szlaku świętego Jakuba i malownicze wodospady Iguazu w Ameryce Południowej, a także uczyła się poprzez gry i zabawy, korzystając z nietypowych pomocy dydaktycznych.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować uczniom za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy.

zespół nauczycieli języka niemieckiego i hiszpańskiego

Magdalena Wójtowicz