.2023-2024.Aktualne

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Wiekopomna Konstytucja 3 Maja uchwalona przez Sejm Wielki w 1791 r. stała się ważnym symbolem dążenia Polaków do utrzymania niepodległości Ojczyzny oraz dowodem wielkiej mądrości naszych wspaniałych Przodków. Nie szczędząc sił, a nawet własnego życia, pragnęli uczynić Rzeczypospolitą nowoczesnym państwem światłych ludzi.

25 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca to wspaniałe wydarzenie sprzed 233 lat. Na początku poczet sztandarowy złożony z uczniów, wprowadził na salę sztandar Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, a następnie cała zgromadzona społeczność odśpiewała hymn państwowy. W dalszej części akademii, uczniowie biorący udział w przedstawieniu przedstawili żywą lekcję historii, która przeniosła wszystkich w czasy i wydarzenia, które tak bardzo napawają nas dumą. Niepowtarzalną i wspaniałą oprawę muzyczną akademii zapewnił szkolny chór. Jego członkowie oraz uczniowie biorący udział w przedstawieniu – z klas: 8B, 7G, 6D, 4E – zebrali na koniec gromkie brawa. A wszystko to dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej i uczczenia Jej bohaterów!

Nauczyciele historii SP 51

Magdalena Wójtowicz