.2023-2024kl. 1-2-3kl. integracyjne

Z chemią na ty

29 września klasa 3A uczestniczyła w warsztatach chemicznych na Wydziale Chemii UMCS.

Uczniowie mieli możliwość zarówno obserwacji, jak i przeprowadzenia doświadczeń pod okiem naukowczyni. Pełni ciekawości poznawczej mali odkrywcy skorzystali z profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego, a efekty reakcji zachodzących w kolbach i probówkach wprawiły ich w zachwyt. Napromieniowani chemiczną energią uczniowie wrócili do szkoły, a ich pozytywne reakcje i doświadczenia z wizyty na Wydziale Chemii UMCS z pewnością zostaną w nich na długo.

Kto wie, może niektórzy z nich zostaną godnymi następcami patronki lubelskiej uczelni…

Opracowanie: Alicja Laudy

Agnieszka Dębiak