Przeszliśmy – niepokonani

„Przeszliśmy – niepokonani” to mobilna gra historyczna, w której wzięła udział klasa VIII d.

Uczniowie podzieleni na grupy przemieszczając się na terenie dzielnic Czuby i Konstantynów poznawali miejsca związane z zesłańcami Sybiru i odtwarzali zawiłą historię Henia Hojnowskiego, 5 latka wywiezionego wraz z rodziną na Syberię w 1940 roku. Ważna była nie tylko szybkość ale też krytyczna analiza otrzymywanych informacji, uważność , umiejętność łączenia faktów i oczywiście sprawność posługiwania się aplikacją z użyciem smartfona.

Klasa VIII d poradziła sobie doskonale , zajęliśmy II i IV miejsce wśród 73 startujących drużyn. Doskonale się bawiliśmy, jednocześnie wzbogacając wiedzę historyczną na temat deportacji na Syberię i losów Sybiraków.

Z opinii uczniów wynika, że taka forma nauki bardzo im odpowiada.

Iwona Piotrowicz

Marcin Stec