2021-2022Św 21-22

Święto Misia

Każde dziecko ma swoją ulubioną maskotkę dla wielu z nich jest to miś, który dziś ma swoje międzynarodowe święto.

Do tego dnia szykowaliśmy się w świetlicy od początku tygodnia szyjąc misie z filcu i wykonując piękne prace plastyczne, które ozdobiły sale i korytarze.

Dziś uczniowie poznali historię Maskotki, przypomnieli sobie najbardziej popularne bajki i kreskówki oraz chętnie brali udział w zorganizowanych zabawach, grach i aktywnościach, oczywiście o tematyce misiowej. Uczniowie rozwiązywali zagadki, odgadywali melodię z bajek o misiach. Musieli wykazać się także dużą sprawnością i sprytem podczas przekładania wykałaczek z użyciem grubej rękawicy, w czasie ” wyścigów misiów” oraz w konkurencji łowienia rybek. Dzieci tak doskonale znają misie, że potrafiły namalować je nawet z zamkniętymi oczami.

Na koniec okazało się, że wszyscy kochamy misie i nie możemy bez nich żyć.

Opracowanie: Edyta Borek i Anna Wasilak