.2023-2024.Ważne

Festiwal Europejski 2024

Dnia 27 maja 2024 r. w sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego odbył się koncert laureatów XXI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Europejskiej, który otworzyła pani Beata Brajerska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie.

Organizatorem wydarzenia były Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie i Fundacja Rozwoju Oświaty Lubelskiej. Patronat honorowy nad Festiwalem objął Marszałek Województwa Lubelskiego, Lubelski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Lublin. Projekt uzyskał wsparcie finansowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Podczas koncertu zaprezentowały się chóry, zespoły, duety i soliści ze szkół i przedszkoli miasta Lublin i województwa lubelskiego. Wysłuchaliśmy utworów w różnych językach europejskich: angielskim, włoskim, hiszpańskim, czeskim, serbskim, francuskim i rosyjskim. Słuchając piosenek mogliśmy się wybrać na spacer po lubelskich i paryskich uliczkach. Uczestnicy prezentowali też piosenki w języku polskim związane tematycznie z Lubelszczyzną. Dla wielu dzieci był to pierwszy kontakt z prawdziwą sceną.

Zgromadzona publiczność z entuzjazmem przyjęła występy wszystkich laureatów i wyróżnionych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Magdalena Wójtowicz