.2023-2024.Aktualne

Spotkanie upowszechniające projekt Erasmus+ „Me-Health”

W ramach realizowanego w szkole projektu Erasmus+ „Me-Health” 10 maja odbyło się spotkanie upowszechniające rezultaty projektu. Projekt dotyczący wsparcia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w dobie koronawirusa realizowany jest od 1 lutego 2022 r. do 31 maja 2024 r. Spotkanie podsumowujące odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim i transmitowane było online.
Podczas spotkania koordynatorzy projektu zaprezentowali główne założenia oraz efekty wypracowane przez partnerów z Polski, Francji, Czech, Austrii i Holandii. Przestawione zostały refleksje polskich uczestników projektu – przedstawicieli Zespołu Poradni nr 2 w Lublinie oraz przedstawicieli naszej szkoły – p. wicedyrektor Urszuli Furtak i p. psycholog Anny Wiącek.
Zaprezentowane zostały korzyści z udziału w projekcie, dobre praktyki zaobserwowane podczas roboczych wizyt w państwach partnerskich. Przybliżony został podręcznik, stanowiący materialny rezultat projektu, zawierający opis problemów dzieci i młodzieży, propozycje rozwiązań tych problemów oraz narzędzia cyfrowe, które można wykorzystywać we wsparciu uczniów
przeżywających różne trudności. Uczestnicy spotkania otrzymali elektroniczne wersje podręcznika, opublikowane we wszystkich językach partnerów projektu.

Serdecznie dziękujemy koordynatorom projektu, pracownikom Urzędu Marszałkowskiego, p. Monice Rozembajgier i p. Michałowi Kasperuk za owocną współpracę.

opracowanie: p. Anna Wiącek

Patrycja Wysocka