.2023-2024Świetlica 2023-2024

Kreatywne prace plastyczne – zajęcia w świetlicy

Dzieci w świetlicy wykonały kolejne prace plastyczne w ramach Międzynarodowego projektu edukacyjnego “Kreatywne prace plastyczne”.

W październiku tematem pracy był jesienny bukiet. Na podkładzie wyklejonym gazą dzieci malowały farbami jesienne kwiaty. Pędzle i paleta kolorowych farb wystarczyły do stworzenia wyjątkowej galerii. W listopadzie uczniowie wykonali swój portret techniką – malowanie plasteliną. Na kolorowej kartce dzięki wałkowaniu, rozcieraniu kawałków plasteliny, lepieniu wałeczków, kulek, placków lub “ślimaków”, a następnie naklejaniu warstwami poszczególnych elementów na siebie powstały autoportrety, a na nich dzieci jak żywe.

Opracowanie: Małgorzata Paprota

Krzysztof Mackiewicz