2021-2022B 21-22

Biblioteka – świat w jednym miejscu

Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu” był bogaty w różnorodne wydarzenia.

W bibliotece szkolnej można było obejrzeć wystawę pt. „Książki podróżnicze i o podróżach” , zaproponować tytuły nowych książek, które zostaną zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Odbył się także finały: konkursu na logo biblioteki szkolnej i turnieju szachowego.
W wyniku głosowania społeczności szkolnej zwyciężył projekt „Drzewo”, którego autorką jest uczennica klasy V b Weronika Karska.
Finał IV Bibliotecznego Turnieju Szachowego wygrał Dawid Czerw z klasy VI c.
Uczniowie klas I – III wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai pt. „Szukając Marudka” ; „Bajka o Wiśle” oraz „Legenda o Skarbniku”.
Dużym powodzeniem cieszyła się również gra terenowa dla klas II – III pt. „Bajkowa stacyjka”.