2022-2023S 22-23Św 22-23

Nasze sukcesy

W dniu 30 maja 2023 w Szkole Podstawowej Sióstr Urszulanek w Lublinie nastąpiła uroczysta gala wręczenia nagród w Wojewódzkim Konkursie „Piękno dziecka”. Tegoroczna, trzecia już edycja, nosiła tytuł: ”Dziedzictwo cywilizacyjne Europy-moja podróż”.

Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki, Rzecznik Praw Dziecka, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Wojewódzka Bibliotek Pedagogiczna im. KEN
oraz Wydział Artystyczny UMCS.
Komisja konkursowa w składzie:
– dr hab. Agnieszka Zawadzka – Instytut Sztuk Pięknych UMCS – Katedra Grafiki Warsztatowej
– mgr Renata Szuryga – instruktor sztuk plastycznych w Miejskim Ośrodku Kultury – Świdnik
– mgr Joanna Tarasiewicz – kierownik Działu Wspomagania i Promocji Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie
– mgr Natalia Prokopiak-Latosińska – nauczyciel zajęć plastycznych w MDK „Pod Akacją”
– mgr Joanna Frydrych-Staszczak – koordynator konkursu, nauczyciel plastyki w SPSUUR Lublin,
– mgr Małgorzata Szponar – koordynator konkursu, nauczyciel bibliotekarz w SPSUUR Lublin.

Ze  164 nadesłanych pracz komisja konkursowa wybrała 28 LAUREATÓW – dwoje z nich to uczniowie naszej Szkoły: Jan Pomarański z klasy I h oraz Weronika Karska z klasy VI b.
Jankowi i Weronice gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze rozwoju i odkrywania swoich talentów.

Opracowanie: Monika Lipska-Kowal