Cykl zajęć z zakresu bezpieczeństwa

Dnia 27 października 2017 r. zakończył się w naszej szkole cykl spotkań tematycznych z pracownikami Straży Miejskiej Miasta Lublin.

W ciągu dwóch tygodni października panie z zespołu ds. Profilaktyki przeprowadziły z uczniami szereg zajęć dotyczących bezpieczeństwa w Internecie jak i w realnej rzeczywistości. Uczniowie klas III uczestniczyli w programie „Bądź kumplem, nie dokuczaj” , klasy IV – VII realizowały tematy: „Telefon komórkowy – wróg czy przyjaciel”, „Cyberprzemoc”, „Przemocy Nie”.

Zajęcia były bardzo interesujące, tematy poparte były scenkami sytuacyjnymi z filmów edukacyjnych. Uczniowie chętnie zadawali pytanie, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Omówione zagadnienia zawierały również wskazówki np. jak sobie radzić w sytuacjach zagrożenia ze strony rówieśników oraz jak eliminować zachowania negatywne.

W klasach starszych uczniowie po raz kolejny mieli okazję usystematyzować wiedzę na temat właściwego korzystania z urządzeń mobilnych i Internetu.

Patrycja Wysocka