My uczniowie pierwszej klasy przyrzekamy…

Dnia 21 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się szczególna uroczystość. W obecności Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka 209 pierwszoklasistów zostało przyjętych w poczet społeczności szkolnej.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej, następnie wszyscy udali się do szkoły na dalszą część uroczystości.

Dzięki barwnej inscenizacji dzieci przeniosły nas do Krainy Szkołolandii, w której Król Ołówkos poddał je licznym próbom, aby sprawdzić, czy są godne miana uczniów Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie. Następnie w obecności Pani Dyrektor Marianny Olszańskiej pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły i zobowiązali się, że „będą miłować Ojczyznę (…), sumiennie wykonywać obowiązki ucznia, strzec honoru i dobrego imienia szkoły…”. Świadkami tego wydarzenia byli również rodzice, rodzeństwo i dziadkowie uczniów. Pan Prezydent z radością i zainteresowaniem przyglądał się zmaganiom maluchów. Na pamiątkę tego wydarzenia, Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich pierwszoklasistów dyplomy i odznaki z logo szkoły.

Kolejnym ważnym punktem uroczystości było wręczenie medali 700- lecia Miasta Lublin. Z rąk Prezydenta Miasta Lublin odebrali je Pani Dyrektor Marianna Olszańska, Ks. Prałat Józef Dziduch, Ks. Prałat Jan Kiełbasa oraz Pan Andrzej Namiota.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania i wykonaniu pamiątkowych zdjęć, wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami w doskonałych humorach udali się na poczęstunek do sal.