Cyfrowobezpieczni.pl

Zapraszamy Rodziców klas I-II na spotkanie w ramach Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa Cyfrowego, które odbędzie się dnia 14 grudnia o godzinie 17.20 na patio szkoły.

Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Korzystanie przez dzieci i młodzież z Internetu jest rzeczą naturalną. Przeważająca większość z nich deklaruje, iż sama poznaje wirtualny świat. Tylko dla nielicznych przewodnikami w sieci są rodzice. Aż 55,6 % nastolatków uważa, iż opiekunowie nie interesują się ich aktywnością w sieci. Może warto to zmienić i uczestniczyć w tej części życia naszych dzieci….

Opracowanie p. S. Meronk-Pycek

Patrycja Wysocka