2022-2023kl. integracyjne

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa.
Ta data nie jest przypadkowa, nawiązuje do obecności dodatkowego, trzeciego chromosomu
w 21 parze chromosomów u osób z zespołem Downa. W tym wyjątkowym dniu uczniowie naszej szkoły okazali solidarność i zrozumienie osobom z trisomią 21. Na korytarzach można było zaobserwować plakaty, na których znalazły się najważniejsze informacje związane z zespołem Downa.
Został zorganizowany konkurs pt. „Nie do wiary, skarpeta nie do pary”. Zarówno podczas długich przerw jak i lekcji uczniowie mogli przejść po ścieżce sensorycznej. Tego dnia również w szkole królowały kolorowe skarpetki nie do pary, będące symbolem tego dnia.
Celem przeprowadzonych akcji było zwrócenie uwagi uczniów na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz nauka tolerancji wobec osób różniących się od siebie między innymi wyglądem.

Opracowanie: Nauczyciele specjaliści, pedagog specjalny

Agnieszka Dębiak