2022-2023Św 22-23

Dzień kota

Koty zostały udomowione około 9500 lat temu i są obecnie najpopularniejszymi zwierzętami domowymi na świecie.
W dniu 17 lutego 2023r. obchodziliśmy w świetlicy Światowy Dzień Kota. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kota w życiu człowieka oraz uwrażliwienie na los bezdomnych mruczków.

Dzieci obejrzały film edukacyjny o kotach. Poznały informacje na temat kocich ras, rozmawiały o zwyczajach kotów i o tym jak należy opiekować się domowym pupilem. Brały udział w kocim kole fortuny “Bądź zwinny tak jak kot” oraz w zabawach “Kocie wyścigi”, „Koci grzbiet”, “Sprytne myszki” i “Kłębek wełny w tunelu”. Dzieci musiały wykazać się zwinnością, szybkością, spostrzegawczością oraz refleksem. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną “Mój mruczący przyjaciel”.
Ten dzień dostarczył wszystkim dużo radości i zabawy.

Opracowanie: Edyta Borek i Małgorzata Paprota