Dni Kultury Krajów Niemiecko- i Hiszpańskojęzycznych

W dniach 19 i 20 kwietnia 2023 r. odbyły się w naszej szkole Dni Kultury Krajów Hiszpańsko- i Niemieckojęzycznych. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele aktywnie włączyli się w rozmaite działania prowadzone w ramach tego projektu.

Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję wziąć udział w malowaniu flag na twarzach, skorzystać z przygotowanej fotobudki i zrobić sobie nietypowe zdjęcie. Wspólnie słuchaliśmy utworów w języku hiszpańskim oraz niemieckim. Na korytarzach rozmieszczono oryginalne plakaty oraz ciekawostki. Szkolne patio zamieniło się w strefę kolorów – żółtego, czerwonego i czarnego, za sprawą dekoracji oraz uczniów i nauczycieli przebranych w barwy narodowe Niemiec i Hiszpanii. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wykonane przez młodzież koszulki oraz torby z logo lub grafiką promujące naukę języków obcych.

Drugiego dnia odbył się konkurs wiedzy o krajach niemiecko- i hiszpańskojęzycznych, w którym mogli wziąć udział chętni uczniowie klas 6-8.

Dni Kultury były także pretekstem do innego spojrzenia na drugi język obcy. Podczas lekcji, młodzież uczyła się poprzez gry, zabawy i uczestniczyła w projekcji filmów. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania popularnych piosenek.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Społeczności Szkoły: Uczniom, za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy oraz Nauczycielom za włączenie się w nasz projekt.

nauczycielki języka hiszpańskiego i niemieckiego

Magdalena Wójtowicz