2022-2023S 22-23

Finał Ogólnoszkolnego Testu o Zdrowiu O’SzToZ

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zajęła I miejsce w Rankingu Szkół Podstawowych uzyskując najlepszy rezultat w pierwszej edycji Ogólnoszkolnego Testu o Zdrowiu O’SzToZ.
18 kwietnia br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs, podczas której Ministrowie Grażyna Ignaczak-Bandych, Adam Niedzielski, Przemysław Czarnek wręczyli nagrody laureatom konkursu „Ogólnoszkolny Test o Zdrowiu”. W wydarzeniu tym uczestniczyła też reprezentacja uczniów naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Beatą Brajerską i nauczycielkami p. Beatą Czykalską i p. Patrycją Wysocką. Po uroczystej gali uczniowie brali udział w warsztatach kulinarnych oraz zwiedzali Pałac Prezydencki. Podczas kulinarnych warsztatów zaszczyciła nas obecnością Pani Agata Kornhauser-Duda małżonka Prezydenta RP.
Ogólnoszkolny Test o Zdrowiu jest częścią kampanii promocyjnej MAM SUPERMOC – DBAM O ZDROWIE realizowanej przez Społeczną Fundację Ludzie dla Ludzi na zlecenie Ministerstwa Zdrowia. Jej celem jest kształtowanie postaw prozdrowotnych i uświadamianie dzieci i młodzieży, jak ważna jest profilaktyka przeciwnowotworowa już na bardzo wczesnym etapie życia.
W konkursie O’SzToZ wzięło udział 921 klas z całej Polski. W tym 261 drużyn z Poziomu 1 (klasy V-VI szkoły podstawowej), 355 drużyn z Poziomu 2 (klasy VII-VIII szkoły podstawowej) oraz 305 drużyn z Poziomu 3 (Szkoły ponadpodstawowe). Konkurs organizowany jest pod patronatem Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji i Nauki. Jest on realizowany w ramach projektu „Zdrowe Życie”, który objęty jest Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy.

Patrycja Wysocka