2022-2023kl. 1-2-3

Bajka o rozbójniku Rumcajsie

11 maja dzieci z klasy 1g i 1h wybrały się na spektakl teatralny pt.: „Jak Rumcajs Cypiska uratował”.  Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza zabrali pierwszoklasistów na pełną ekscytujących przygód wyprawę do Rzacholeckiego Lasu nieopodal Jiczyna, celem której było odnalezienie zaginionego Cypiska i rozprawienie się ze złem czyhającym w borze. Myślą przewodnią przedstawienia było pokazanie uniwersalnych wartości cnót i zasad, które pomagają  ludziom  prowadzić harmonijne życie w zgodzie z otaczającą nas przyrodą.

Dzieciom spodobał się spektakl, który był adaptacją czechosłowackiego serialu animowanego popularnego w  dzieciństwie ich rodziców i dziadków. Warto przypomnieć, że  twórcą bajki o Rumcajsie jest czeski pisarz, autor dobranocek i książek Vaclav Ćtvrtek”.

Opracowanie: Marta Szumska

Agnieszka Dębiak