2018-2019kl. 1-2-3

Wczoraj, dziś jutro, czyli co u nas?

31 stycznia 2019 roku uczniowie z klas: 1c, 1d, 2d, 2j przygotowali apel dla społeczności klas młodszych, poświęcony wydarzeniom mającym miejsce w styczniu. W montażu słowno – muzycznym przypomnieli nauczanie Jana Pawła II – Patrona szkoły dotyczące pokoju na świecie, przekazali postanowienia noworoczne oraz życzenia dla Babć i Dziadków z okazji ich styczniowego święta.

W bardzo ciekawy sposób przedstawili tradycje związane z kolędowaniem w karnawale. „Szczodraki 2019” zaprezentowane przez pierwszoklasistów przebranych za kolędników, podbiły serca uczestniczących w apelu dzieci z klas I-III. Podczas apelu zostały wręczone przez panią wicedyrektor Elżbietę Myśliwiecką nagrody rzeczowe i dyplomy uczestnikom diecezjalnego konkursu pt.: „Najpiękniejsza szopka bożonarodzeniowa” oraz laureatom szkolnych konkursów z cyklu „ Zimowe zawirowania”. Gratulujemy zwycięzcom konkursu recytatorskiego „Zima w poezji” oraz laureatom konkursu plastycznego „Uroki zimy”.

Pokonkursową wystawę prac plastycznych można podziwiać przez cały miesiąc na parterze segmentu A. Zachęcam do obejrzenia dziecięcych prac oraz galerii fotograficznej z tego wydarzenia.

Opracowanie: Marta Szumska

Agnieszka Dębiak