2022-2023Ważne

Koncert Laureatów XX WFPE

Uroczystym otwarciem przez panią Beatę Brajerską, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, rozpoczął się Koncert Laureatów XX Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Europejskiej. Organizatorem wydarzenia jest nasza Szkoła wraz z Fundacją Rozwoju Oświaty Lubelskiej. Patronat honorowy nad Festiwalem objął Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin oraz Lubelski Kurator Oświaty. Projekt uzyskał wsparcie finansowe Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Urzędu Miasta Lublin. Tegoroczny Koncert Laureatów odbył się w sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej. Dla wielu dzieci był to pierwszy kontakt z prawdziwą sceną.

Podczas Koncertu mogliśmy zobaczyć chóry, zespoły, duety i solistów z 12 szkół miasta Lublin i województwa lubelskiego oraz występy przedszkolaków z Przedszkola nr 57 oraz nr 83 w Lublinie. Zaprezentowane zostały utwory w różnych językach europejskich: angielskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, ukraińskim i baskijskim. Uczestnicy prezentowali też piosenki w języku polskim związane tematycznie z Lubelszczyzną.

Radość na twarzach dzieci jest odpowiedzią, czy warto takie projekty podejmować. My już wiemy. Kolejna edycja Festiwalu już za rok. Do zobaczenia!!!

opracowanie: Anna Wójcik

Marcin Stec