Nagroda “Dla Dobrego Wychowania”

Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała nagrodę „Dla Dobrego Wychowania” w kategorii “dla instytucji za właściwą realizację misji dobrego wychowania”.

Nagrodę “Dla Dobrego Wychowania” – statuetkę, z rąk wojewody lubelskiego odebrała pani dyrektor Marianna Olszańska w czasie corocznego „Spotkania Noworocznego”, organizowanego przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo dnia 21 stycznia br. W uroczystości wzięli udział: Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty, członkowie kapituły oraz zaproszeni goście.

Uzasadnienie przyznania nagrody w kategorii “Instytucje realizujące misję Dobrego Wychowania”:
– Systematyczny program wychowawczy oparty na wartościach chrześcijańskich i na nauce Patrona Jana Pawła II: „W wychowaniu chodzi bowiem o to, aby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem – o to, aby bardziej „był”, a nie tylko więcej „miał” (…)”
– Aktywna współpraca z wieloma podmiotami z terenu miasta Lublin: m.in. z Miejską Biblioteką Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego, Placówką Wsparcia Dziennego: “Jutrzenka”, Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce w Polsce , Parafią Rzymskokatolicką Matki Bożej Różańcowej w Lublinie.
– Udział w wielu akcjach charytatywnych – Świąteczna Paczka dla Hospicjum Małego Księcia, akcje Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę, Góra Grosza, Dzieło Nowego Tysiąclecia.
– Szkoła traktowana jest przez lokalną społeczność jako instytucja z dużym autorytetem i o dużej sile oddziaływania wychowawczego.

Patrycja Wysocka