2018-2019kl. 1-2-3

Wczoraj, dzisiaj, jutro, czyli co u nas?

17 grudnia 2018 roku klasy: 2i, 1h oraz 1b pod kierunkiem Elżbiety Krukowskiej, Joanny Jakubczyk-Gajowy oraz Grażyny Goliszek

przygotowały dla klas 1-3 świąteczny apel z cyklu: „Wczoraj, dzisiaj, jutro, czyli co u nas?”. Prezentację multimedialną poprowadziła Sylwia Śliwińska, a podczas śpiewu dzieci akompaniował Jacek Grykałowski. Uczniowie wprowadzili widzów w tajemniczy, świąteczny nastrój.

Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i pastorałki. Patrycja z klasy 2i pięknie zaśpiewała pastorałkę: „Lulajże mi lulaj”. Chór żywiołowo i pięknie zaprezentował mniej znane pastorałki polskie, jak też hiszpańską. Uczniowie mogli przekonać się jak radośnie świętują Boże Narodzenie dzieci w Hiszpanii. Uroczystą atmosferę podkreśliły białe stroje dzieci.

Na zakończenie przy dźwiękach pastorałki dzieci wręczyły kartki z życzeniami świątecznymi obecnym nauczycielom.

Agnieszka Dębiak