2018-2019K 18-19

Odpal myślenie, nie wchodź w uzależnienie

Temat debaty, która odbyła się w naszej szkole w dniu 12.03.2019 roku. W spotkaniu brali udział: p. Elżbieta Konowałek z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, mł. asp. p. Dorota Bielecka z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, p. Ilona Osatczuk z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Lublinie, asp. szt. Artur Tomaszewski z VII Komisariatu Policji w Lublinie oraz uczniowie z klas 7b i 7c.

Debatę rozpoczął nagrodzony w konkursie film edukacyjny o tym samym tytule co temat spotkania, którego autorkami są uczennice klasy 7c. Spotkanie młodzieży ze specjalistami było okazją do rozmowy na temat zagrożeń wynikających z różnych form uzależnienia np. od substancji psychoaktywnych, urządzeń elektronicznych, Internetu itp.

Uczniowie, poprzez aktywne uczestniczenie w dyskusji, mieli możliwość głębszego zapoznania się z konsekwencjami zdrowotnymi, społecznymi i prawnymi, jakie wiążą się z uzależnieniami. Taka forma spotkania z ekspertami to niewątpliwie dobra lekcja, sprzyjająca refleksji nad poczuciem odpowiedzialności za swoje świadome wybory życiowe. Wszyscy zapamiętamy ją na długo.

Opracowanie: p. B. Czykalska, p. P. Wysocka

Patrycja Wysocka