Przyszłość dziejąca się dzisiaj, czyli wybierz swoją ścieżkę

W dniu 14 marca 2019 r. klasy ósme wraz z wychowawcami udały się na coroczne Targi Edukacyjne organizowane w przestronnej hali przy ulicy Dworcowej 11. Na miejscu powitały nas liczne stanowiska różnych szkół, które w często bardzo kreatywny i niekonwencjonalny sposób reklamowały swoje oferty. Każdy z nas mógł znaleźć coś dla siebie, dzięki odpowiedniej ilości czasu i swobody poruszania się według własnych preferencji. Mogliśmy porozmawiać również z uczniami uczęszczającymi do danych szkół i wypytać o najdrobniejsze i najbardziej nurtujące szczegóły. Przyjrzeliśmy się też bliżej pracy, która mogłaby czekać na nas, jeżeli skierowalibyśmy swoje kroki w kierunku technikum lub szkoły branżowej. Niesamowite dzieła młodych adeptów fryzjerstwa mieszały się z zapachami dobiegającymi ze stanowisk pasjonatów kucharstwa.

W wolnym czasie mogliśmy odpocząć obserwując zapierające dech w piersi występy taneczne oraz koncerty orkiestry, grającej tak dobrze znane nam utwory. Każdy z nas wyszedł z Targów Edukacyjnych z większym pojęciem o przyszłej szkole i mocniej zarysowanym planem, co do naszych kolejnych kroków. Wierzymy, że dzięki zdobytej wiedzy i pomocy starszych kolegów odnajdziemy swoją ścieżkę i już dzisiaj podejmiemy działania dla naszej przyszłości, która jak dobrze wiadomo- ma swój początek już teraz.

Karolina Mołdach, uczennica klasy 8e

Patrycja Wysocka