2018-2019Św 18-19

Dzień Marchewki

W świetlicy 11A zorganizowany został Świetlicowy Dzień Marchewki, który był podsumowaniem tygodnia promującego zdrowie.

Uczniowie bez problemu odgadli temat zajęć oraz wspólnie zastanawiali się nad pytaniami: “Skąd się wzięła marchewka?”, “Jakie ma wartości odżywcze?” i “Czy to owoc czy warzywo?”. Wstępem była zabawa pt. “Na tropie marchewki”, w której uczniowie szukali ukrytych w sali warzyw. Kolejną konkurencją było drużynowe zbieranie marchewek z zasłoniętymi oczami oraz slalom z marchewkami na talerzu.

Wiele emocji dostarczyła konkurencja pt. “marchewką w marchewkę” czyli rzucanie marchewką do celu. Po sportowych zmaganiach z marchewką w roli głównej zajęliśmy się przygotowaniem do marchewkowego poczęstunku. Chłopcy i dziewczynki sprawnie obierali marchewki i z pomocą wychowawców powstała pyszna surówka z marchewki i jabłka. Świetlicowy Dzień Marchewki dostarczył wszystkim uczestnikom wiele porcji witamin.

Zajęcia przygotowali: Anita Smagowska, Aneta Gontarz oraz Tomasz Kalinowski.