Dzień Kodowania w SP 51

W piątek, 29 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole “Dzień Kodowania”. Uczniowie klas 1 – 4 uczestniczyli w warsztatach kodowania. Na lekcjach informatyki programowano gry w środowisku Scratch, a w ramach godzin z wychowawcą prowadzone były zajęcia kodowania bez komputera wg przygotowanych scenariuszy.

Patio naszej szkoły od godziny 10.30 do 12.45 (podczas przerw między lekcjami) zamieniło się w gwarną przestrzeń dla konkursów QR Code oraz Kahoot! Uczniowie skanowali kody QR, które rozwieszone były w szkole i rozwiązywali zadania.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się też dwa konkursy Kahoot! Tego dnia, uczestnicy wydarzenia, intensywnie pracowali ze smartfonami w celach edukacyjnych. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyła wesoła atmosfera zdrowej rywalizacji.
Zwycięzcom konkursów serdecznie gratulujemy.

Nauczyciele informatyki i zajęć komputerowych.

Patrycja Wysocka