IV Festiwal Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie

22 października w murach naszej szkoły miało miejsce niezwykłe wydarzenie – IV Festiwal Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie.

Uczestniczyli w nim zaproszeni goście: Pan dr Mariusz Banach – Zastępca Prezydenta ds. Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, przedstawiciele Rady Miasta Lublin, Radni Dzielnicy Czuby Południe, przedstawiciel Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz liczne delegacje szkół i przedszkoli.

Uroczystość rozpoczęła się występem chóru ze Szkoły Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, wspieranym przez przedszkolaków z Przedszkola nr 63, którzy wspólnie wykonali hymn festiwalu.
Później nastąpiła oficjalna część spotkania, podczas której szkołom i przedszkolom wręczone zostały Miejskie Certyfikaty „Przedszkole i Szkoła Promująca Zdrowie” oraz listy gratulacyjne dla placówek rekomendowanych do nadania Certyfikatu Wojewódzkiego i Krajowego. Następnie uczniowie z klasy II F i III H zaprezentowali wesołą inscenizację, promującą zdrowy styl życia pt. „Szanuj zdrowie.”

Ten dzień obfitował w wiele atrakcji towarzyszących. Można było podziwiać pokazy taneczne w wykonaniu dzieci ze Studia Tańca CRD, pokazy akrobatyczne i pokazy z Pedagogiki Cyrku. Dzieci wzięły udział w zabawach prowadzonych przez animatorów, uczestniczyły w zajęciach dotyczących emocji, warsztatach nt. bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Szkolne kawiarenki oferowały zdrowy poczęstunek. Tego dnia szkoła rozbrzmiewała radosną muzyką, śpiewem i zabawami. Wszyscy rozstaliśmy się w doskonałych humorach, pełni zapału i energii do podejmowania kolejnych, ważnych działań na rzecz promocji zdrowia.

opracowanie: p. L. Hanczaruk

Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie Państwo pod niżej zamieszczonymi linkami:
Informacje – lublin.eu
Galeria – Dziennik Wschodni