Informacje o próbnym egzaminie

UWAGA KLASY IV-VI
zmiana organizacji zajęć w czasie egzaminów próbnych.
Uczniowie rozpoczynają kolejno lekcje:
środa – 4.03.2020r. o godz. 10.35
czwartek – 5.03.2020r. o godz. 10.35
piątek – 6.03.2020r. o godz. 9.45
Kończą zajęcia zgodnie z planem lekcji.
  JĘZYK POLSKI MATEMATYKA JĘZYK ANGIELSKI
  120 min. 100 min. 90 min.
Uczniowie, którzy mają dostosowane warunki egzaminu – wydłużony czas 7.45-10.15
wydł. o 30 min.
7.45-10.15
wydł. o 50 min.
7.45-9.40
wydł. o 25 min.
Uczniowie bez wydłużonego czasu
i innych dostosowań
8.15-10.15
przerwa 15′
-pakowanie
8.30-10.10
przerwa 20′
– pakowanie
8.00-9.30
przerwa 5′
-pakowanie

Uczniowie klas VII i VIII przychodzą do szkoły, rozbierają się w szatni i udają do sal, w których będą pisali egzamin. Gdyby któryś z uczniów nie wiedział, w jakiej sali pisze, może to sprawdzić na tablicy wiszącej przy pokoju nauczycielskim.

♦ Na egzamin uczniowie przychodzą w odświętnym stroju uczniowskim podkreślającym fakt, że piszą egzamin – stosownym do sytuacji.
Uczniowie podczas egzaminu mają mieć do okazania legitymacje szkolne.
Uczniowie po wejściu do sali egzaminacyjnej, przed zajęciem miejsca muszą zostawić plecaki, torby pod tablicą.
♦ Uczniowie na salę egzaminacyjną nie mogą wnosić telefonów  komórkowych i innych urządzeń telekomunikacyjnych. Jeżeli je posiadają, mają zdeponować je u przewodniczącego komisji przed zajęciem miejsca w sali.
♦ Uczniowie powinni posiadać długopis lub pióro piszące kolorem czarnym, a na zakres z matematyki dodatkowo linijkę.
♦ Nie wolno wnosić innych przyborów a zwłaszcza ołówka. Rysunki na matematyce uczniowie wykonują długopisem.
Członkowie komisji wpuszczają uczniów do sal egzaminacyjnych ok. 10 min. przed rozpoczęciem egzaminu – patrz tabelka.
Uczniowie zajmują miejsca w sali zgodnie z wylosowanym przed wejściem numerem stolika.

UCZNIOWIE:
Po wcześniejszym zakończeniu pracy z arkuszem uczeń odkłada zamknięty arkusz na brzeg ławki, podnosi rękę i nie opuszcza sali dopóki członek zespołu nadzorującego nie sprawdzi poprawności zakodowania (dotyczy uczniów z wydłużonym czasem pisania). Uczniowie pozostają po zakończonym egzaminie, w salach, pod opieką nauczycieli – do przerwy (mają prawo zjeść kanapkę, wyjść do toalety). Na egzaminie będą różne arkusze (z przestawionymi dystraktorami), czyli z przestawionym odpowiedziami.
Każdego dnia uczniowie po zakończonym egzaminie mają lekcje wg swojego normalnego planu – nie ma zmiany organizacji zajęć.

Opracowanie:  p. M. Dziewulska – Tryl

Patrycja Wysocka