2019-2020Św 19-20

Spotkanie z przewodnikiem po Lublinie

Dnia 5.III.2020r w świetlicy 11a w ramach tematu tygodnia gościliśmy panią Krystynę, która od wielu lat jest przewodnikiem po Lublinie oraz pilotem wycieczek. Dzięki uprzejmości zaproszonego gościa dzieci poznały ten zawód oraz ciekawostki o naszej małej ojczyźnie. Wędrówkę śladami historii rozpoczęliśmy od poznania herbu Lublina i województwa lubelskiego. Wysłuchaliśmy wielu ciekawostek związanych z Lublinem, poznaliśmy także historię różnych zabytków. Wszyscy uczniowie mieli okazję przekonać się jak niesamowite jest bogactwo naszego lubelskiego Starego Miasta, gdzie każdy zakątek posiada własną, niepowtarzalną historię. Organizatorami spotkania byli: Aneta Gontarz, Agnieszka Gawłowska, Dorota Matacz oraz Tomasz Kalinowski.

opracowanie p. Aneta Gontarz