2019-2020B 19-20Ogólnopolski

IV Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady

Zapraszamy Was kochani Uczniowie i Rodzice do spotkania z książkami Małgorzaty Musierowicz w ramach akcji „IV Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady”, którą organizuje wydawnictwo Akapit Press.
Wzorem lat ubiegłych włączamy się w akcję, chociaż póki co, możemy to robić wyłącznie wirtualnie.
Akcja trwa do 30 czerwca, więc mamy nadzieję,że jeszcze nam się uda spotkać na wspólnym czytaniu w naszej bibliotece szkolnej.Na razie jednak przygotowałyśmy dla Was kilka propozycji.

Wirtualna Biblioteka Szkolna ogłasza bieżący tydzień „Tygodniem z Jeżycjadą”.

Zachęcamy Was, nasi Kochani Czytelnicy do zapoznania się z twórczością Małgorzaty Musierowicz i przygodami poznańskiej rodziny Borejków. Dlatego też w dniach od 30 marca do 5 kwietnia na szkolnym profilu FB znajdziecie codziennie cytat z książek Pani Małgorzaty Musierowicz.
Dzięki nim przekonacie się jak aktualne i ponadczasowe są te książki.

Przygotowałyśmy także dla Was interaktywną tablicę genial.ly – Jeżycjada,
na której znajdziecie ciekawostki z życia Małgorzaty Musierowicz, poznacie rodzinę Borejków,
cytaty z Jeżycjady oraz quizy dotyczące znajomości jej książek.

A może chcecie nagrać filmiki z czytania książek Małgorzaty Musierowicz w gronie rodzinnym? lub zdjęcia, na których prezentujecie książki z serii „Jeżycjada”? Jeśli tak, czekamy pod adresem biblioteka@sp51.lublin.eu
Życzymy dobrej zabawy!