2019-2020Dyrektor

Zawieszenie zajęć lekcyjnych

KOMUNIKAT 5 [2020-04-15]

Szanowni Rodzice,
informuję, że do 24 maja br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.

KOMUNIKAT NR 4 [2020-03-24]

Szanowni Rodzice,
Za nami trudny tydzień doświadczeń w kształceniu na odległość. W tym miejscu dziękuję Państwu za współpracę, wyrozumiałość, wszelkie uwagi, szczególnie te krytyczne, oraz sugestie dotyczące organizacji pracy szkoły w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

20 marca 2020 roku Ministerstwo Edukacji Narodowej wydało Rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku za pobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Wykonując dyspozycje ministra w kształceniu na odległość w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II wprowadzamy następujące zasady:

1. Koordynatorem zadań szkoły w każdym oddziale jest wychowawca, z nim w pierwszej kolejności powinni kontaktować się uczniowie i rodzice.

2. Uczniowie w klasach I – III pracują na dotychczasowych zasadach. Nie otrzymywaliśmy informacji o przeciążeniu uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

3. W klasach IV- VIII wprowadzamy kilka zmian:

a. Jedynym narzędziem do komunikacji z uczniami i rodzicami w sprawie kształcenia na odległość (zadania do wykonania) jest dziennik elektroniczny, zakładka – Zadanie domowe. W przeddzień do godziny 16.00 nauczyciel ma obowiązek w zakładce Zadanie domowe umieścić zadania dla uczniów, w tym źródła i materiały niezbędne do realizacji zajęć, w tym materiały w postaci elektronicznej, z których uczniowie mogą korzystać. Zadania przygotowane na poniedziałek powinny być zamieszczone w poprzedzający piątek do godziny 16.00.
b. Skrzynka pocztowa w dzienniku elektronicznym ma służyć do wymiany informacji oraz zapewnić każdemu uczniowi lub rodzicom możliwość konsultacji z nauczycielem prowadzącym zajęcia. Na maila nauczyciel ma obowiązek odpowiedzieć w danym dniu (maile do godziny 16.00) lub następnego dnia (na maile wysłane po godzinie 16.00).
c. Ograniczamy ilość zadań do wykonania oraz konieczność pracy tylko przy komputerze lub komórce. Zachęcam nauczycieli do wykorzystania konwencjonalnych metod pracy – z podręcznikiem, zeszytem ćwiczeń.
d. Ustalamy nową tymczasową ramówkę kształcenia na odległość.
e. W klasach ósmych priorytetem jest przygotowanie uczniów do egzaminu ósmoklasisty (brak informacji o jego odwołaniu).
f. Wszyscy nauczyciele prowadzący kształcenie na odległość zobowiązani są do ustalenia sposobów monitorowania postępów uczniów oraz sposobów weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów, w tym również informowania ucznia o postępach nauce, a także uzyskanych przez niego ocenach. Zaleca się stosowanie oceny kształtującej. Oceny sumujące wstawiane będą w dzienniku elektronicznym.
g. Pedagog, psycholog i pedagog specjalny są do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 13. 00 pod szkolnym numerem telefonu. Do kontaktu z nimi możecie również Państwo wykorzystać zakładkę wiadomości w dzienniku elektronicznym.
h. Do Państwa dyspozycji pozostają dyrektor i wicedyrektorzy odpowiedzialni za poszczególne poziomy klas:

Klasy I – III – Elżbieta Myśliwiecka
Klasy IV – V – Anna Iskra
Klasy VI – Urszula Furtak
Klasy VII-VIII – Małgorzata Dziewulska – Tryl
Klasy integracyjne – Beata Brajerska

i. Na stronie internetowej szkoły przygotowaliśmy zakładkę Kształcenie na odległość, gdzie zamieszczać będziemy przydatne materiały. Tu znajdą się materiały obejmujące doradztwo zawodowe, WDŻ, zajęcia świetlicowe, pracę biblioteki.
j. Praca szkoły na takich zasadach odbywać się będzie do 10 kwietnia 2020 roku.

Życzę wszystkim Państwu zdrowia oraz przekonania, że po świętach wrócimy do edukacji w budynku naszej szkoły.

Załączam wyrazy szacunku
Marek Krukowski