2020-2021kl. 4

Mikołajki klasy 4i

6 grudnia to dzień Świętego Mikołaja.

Zwyczajem tego dnia jest wręczanie drobnych prezentów na cześć świętego biskupa Mikołaja, który słynął z pomocy, jakiej udzielał ubogim i potrzebującym.

Ponieważ tym roku Mikołajki obchodzone były zdalnie, klasa 4i razem z wychowawcą postanowiła przyłączyć się do projektu “Dobre słowo od Świętego Mikołaja“, którego pomysłodawczynią była Pani Małgorzata Fatyga.

Zadaniem każdego ucznia, a także Pani Wychowawczyni było stworzyć portret wylosowanej wcześniej osoby oraz napisać o niej kilka miłych zdań.

Ze wszystkich prac została stworzona prezentacja, którą klasa obejrzała wspólnie na godzinie wychowawczej.

W ten sposób udowodniliśmy, że warto dzielić się dobrem, ponieważ ono zawsze powraca. Była to również wspaniała okazja do integracji klasy i wzmocnienia poczucia własnej wartości uczniów.

Autorzy prac bardzo cieszyli się, że ich dzieła przyniosły koleżankom i kolegom tyle radości.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że dawanie prezentów może być większą przyjemnością, niż ich przyjmowanie.

Opracowanie: Agnieszka Mełgieś- Kępa

Krzysztof Mackiewicz