Zwiedzanie online – wirtualne wycieczki

Pandemia odebrała nam jedną z form nauczania, w której uczniowie mają możliwość zdobycia wiedzy przez bezpośrednie spostrzeganie przedmiotów i zjawisk w naturalnych ich warunkach lub specjalnych instytucjach. Chodzi oczywiście o szkolne wycieczki.
Przecież wycieczki to też lekcje, zajęcia w terenie, organizowane przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów dla potrzeb dydaktyczno-wychowawczych wynikających z programu nauczania.
Dzięki Nowym Technologiom możemy wybrać się na wirtualny spacer do muzeów, bibliotek, na wystawy, koncerty, przedstawienia teatralne, zwiedzanie zabytków i pomników kultury narodowej. Nowe Technologie dają nam również możliwość podziwiania miast i ich zabytków; odległych miejsc: ogrodów, gospodarstw, sadów, parków.

Poniżej kilka przykładowych adresów stron umożliwiających zwiedzanie online, takich wirtualnych wycieczek z kraju i nie tylko.
Zachęcamy uczniów aby wraz z rodzicami, opiekunami wybrali się na taką wycieczkę np. w ramach Dnia Nowych Technologii w Edukacji.

Najsłynniejsze muzea świata, wirtualna wizyta
Kultura – wirtualny spacer, ciekawe miejsca w Polsce
Muzeum Historii Polski