2021-2022kl. 1-2-3

Mikołajki

Dzień Świętego Mikołaja uczniowie klas 1-3  celebrowali w niecodziennym radosnym klimacie.

Mikołajki w 2b
6 grudnia to okazja, by przypomnieć jak jest dla nas ważna druga osoba. Na początku lekcji uczniowie rozwiązali mikołajkową krzyżówkę oraz poznali prawdziwą historię biskupa Mikołaja z Mirry, następnie rozwiązali mikołajkowy quiz klasowy, który pozwolił na bliższe poznanie siebie wzajemnie. Z dużą niecierpliwością czekali na zdobienie pierniczków przygotowanych przez rodziców. Gdy wszystko było gotowe z wielkim zapałem i pomysłami zabrali się w rytm mikołajkowych piosenek do ozdabiania w różnych kształtach pierniczków słodkimi dekoracjami. Wykazali się niesamowitą cierpliwością i kreatywnością. Każdy pierniczek wyglądał wyjątkowo apetycznie. Zachęcał do zjedzenia. Były przepyszne! Palce lizać… Zapakowane pierniczki w piękne dekoracyjne torebki uczniowie zabrali do domu aby poczęstować bliskich.
To był fajny, ciekawy i pełen wrażeń dzień…

Mikołajki w 2c
Święty Mikołaj zawitał dziś do uczniów klasy 2c. Zostawił piękny list i prezenty, które wprawiły wszystkich w radosny nastrój. Dzisiejszy dzień wypełniony był humorem, uśmiechem i niezapomnianymi przeżyciami.

Mikołajki w 3b
Dzień mikołajkowy chociaż mroźny i chłodny był dniem bardzo przyjemnym. Dzisiaj gościliśmy Mikołaja i panią Mikołajkową, którzy przyszli do nas z dużym workiem prezentów w momencie, kiedy uczyliśmy się piosenki związanej z mikołajkami. Wcześniej oglądaliśmy film o Świętym Mikołaju i robiliśmy przestrzenne Mikołaje techniką  orgiami. W klasie zrobiło się świątecznie i nastrojowo.

Mikołajki w 3g
Każdy z Nas był dziś Świętym Mikołajem. Przygotowanie prezentu koledze lub koleżance, to z pewnością bardzo miłe uczucie. Pamiętaliśmy o tym, że w  tym dniu najważniejsze powinno być – dzielenie się radością z innymi. Od dziś wiemy, że prawdziwą sztuką jest umieć naśladować postać Świętego Mikołaja nie tylko od święta!

Mikołajki w 3e
6 grudnia klasę 3e odwiedził specjalny gość wyczekiwany cały rok przez wszystkie dzieci. Czas jego wizyty upłynął bardzo przyjemnie. Uczniowie przygotowali na tę wizytę piosenki, wykonali portrety św. Mikołaja, by je osobiście wręczyć. Każdy miał możliwość podejść do Mikołaja, posiedzieć na kolanach, porozmawiać. Takie chwile pozostają w sercu do końca życia.

Mikołajki w 3c
Jak co roku 6 grudnia niesie ze sobą wiele radości i zabawy. Nie inaczej było w tym roku. Zimowe dekoracje, świąteczne sweterki, mikołajowe czapki i dwa duuuże worki prezentów. I to oczekiwanie… co się dostanie.

To było coś!

My jesteśmy już gotowi na zimowe szaleństwa na śniegu, a Wy?

Korzystając z okazji dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na nasz projekt- STREFA RELAKSU w segmencie A w Szkolnym Budżecie Obywatelskim. Dzięki Waszym głosom zrealizujemy to! Przybijam piątkę z moją kreatywną ekipą z 3c przybijcie i Wy.

Mikołajki w 1f
Mikołajkowy dzień dla uczniów klas pierwszych był kolejnym nowym wydarzeniem obfitującym w wiele nowości, niespodzianek i poznawania szkolnej tradycji.
Uczniowie klasy 1f otrzymali dzisiaj list od Świętego Mikołaja, w którym zapowiedział swoją wizytę. W oczekiwaniu na jego przyjście dzieliliśmy się wiedzą o nim i oglądaliśmy prawdziwą historię biskupa Mikołaja z Mirry. Uczyliśmy się piosenki o Mikołaju, bawiliśmy się przy muzyce, opowiadaliśmy sobie jego przygodę na podstawie historyjki, a nawet wyczarowaliśmy różne mikołajowe portrety podczas gry „Wyturlaj Mikołaja”. Na zakończenie rozwiązywaliśmy quiz wiedzy o Mikołaju. Ale największą dla nas atrakcją była niespodziewana wizyta w klasie Świętego Mikołaja wraz ze swoim pomocnikiem elfem. Otrzymaliśmy od niego prezenty, mogliśmy z nim zrobić pamiątkowe zdjęcie, zadać wiele nurtujących nas pytań a nawet przytulić się do niego. Aż trudno było się pożegnać!

Przez cały dzień towarzyszył nam radosny i mikołajowy nastrój a emocji z otrzymanych prezentów było mnóstwo. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie spotkanie.

Opracowanie: Anna Wiejak, Marta Maśkiewicz-Popiołek, Marta Szumska, Agnieszka Dębiak,
Agnieszka Kowalska, Magdalena Hanc, Agnieszka Gawłowska

Agnieszka Dębiak